Nazywam się Alicja Szuchnik.

Jestem psychologiem i dyplomowanym psychoterapeutą.

Zajmuję się terapią indywidualną dla dorosłych i młodzieży (od 12. roku życia).

 

DOŚWIADCZENIE

Doświadczenie w pracy z dorosłymi pacjentami zdobywałam w Dziennym Oddziale Psychiatrycznym i Dziennym Oddziale Leczenia Nerwic w NZOZ „Egomedica” w Częstochowie, dzięki czemu poznałam specyfikę pracy z pacjentami borykającymi się z bardzo różnymi problemami i diagnozami, m.in. z depresją, nerwicą, zaburzeniami psychotycznymi.

Pracę terapeutyczną z młodzieżą zaczynałam w Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom „Skrawek Nieba”, prowadząc grupę socjoterapeutyczną i terapię indywidualną. Dzięki stażowi w Ośrodku Psychoterapii i Psychoedukacji KOMPAS zyskałam doświadczenie w pracy z młodzieżą z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

Od 5 lat prowadzę również terapię grupową w NZOZ „Egomedica”. Pierwsze kroki jako terapeuta grupowy stawiałam w oddziale dziennym. Później stworzyliśmy z Andrzejem Dittmerem popołudniową grupę terapeutyczną dla pacjentów, których stan zdrowia nie zmusza do przerwania pracy czy studiów na czas leczenia. W marcu miną 4 lata, odkąd nasza grupa spotyka się nieprzerwanie w każdą środę. Z tego, co mi wiadomo, to najdłużej działająca grupa tego typu w Częstochowie.

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

WYKSZTAŁCENIE

Jestem absolwentką psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz 4-letniej szkoły psychoterapii w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Szkolenie to rekomendowane jest przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychodynamicznej i upoważnia do starania się o certyfikat psychoterapeuty.

 

Zgodnie z uzyskanym wykształceniem i swoim głębokim przekonaniem pracuję w ramach podejścia psychodynamicznego, które powstało na gruncie psychoanalizy i współczesnej psychiatrii.

 

Zależy mi, żeby moja praca była skuteczna. Dlatego poddaję ją regularnej superwizji u certyfikowanych superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej, a także wciąż się uczę – czytam, uczestniczę w szkoleniach, wykładach i konferencjach.

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Przykładam dużą wagę do etyki swojego zawodu – przestrzegam kodeksu etyki przyjętego przez Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychodynamicznej, do którego należę.